Latest iphone news
 iphone

MEMOKarty Gimnazjalne - część humanistyczna

by machapp
TEST GIMNAZJALNY : UCZ SIĘ NAJŁATWIEJ!
Aplikacja do samodzielnej, maksymalnie szybkiej i efektywnej nauki.
Przygotowana na podstawie aktualnej (2012) podstawy programowej.

W odpowiedzi na entuzjastyczną reakcję uczniów na MEMOkarty przygotowujące do części ścisłej testu gimnazjalnego, zespół pedagogów (aktywnych nauczycieli gimnazjalnych) przygotował kolejną publikację z tej serii, tym razem stanowiącą pomoc w zakresie języka polskiego i innych przedmiotów humanistycznych.
MEMOkarty stosują nowatorską, niezwykle skuteczną metodę przyswajania wiedzy z zakresu gimnazjum, z przedmiotów: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie oraz sztuka.
Publikacja zawiera 1000 kartoników, z których każdy po jednej stronie ma pytanie, po drugiej zaś odpowiedź. Cały dział Sztuka został wydrukowany w kolorze.

AUTORZY:
JĘZYK POLSKI: mgr Katarzyna Szymańska i mgr Krzysztof Janczuk
HISTORIA i WOS: mgr Agnieszka Siatkowska-Woźniak i mgr Jacek Bąk
SZTUKA: mgr Agnieszka Siatkowska-Woźniak i mgr Max Bojarski

KONSULTACJA:
dr Marek Rezler, mgr Krzysztof Janczuk i mgr Olga Masiuk

KOORDYNACJA PROJEKTU:
mgr Max Bojarski

MEMOkarty mogą być przez nauczycieli i szkoły używane jako:
- element scenariuszy lekcji (np. prowadzonych w zastępstwie),
- nagrody na koniec roku szkolnego, zakończenie obozu, kolonii, itp.,
- nagrody w konkursach,
- w pracy pedagogicznej i wychowawczej jako element pobudzania zainteresowań oraz rywalizacji na polu umiejętności umysłowych.

MEMOkarty zwiększają zdolność zapamiętywania: Skróci się czas potrzebny na zapamiętanie informacji. Wzrośnie zdolność jej długoterminowego przechowywania.
By uniknąć niebezpieczeństwa jakim jest udzielanie mechanicznych odpowiedzi na raz już przerobione pytania, większość MEMOkart jest sformułowana na zasadzie "pytanie jest odpowiedzią, a odpowiedź pytaniem". To podobna zasada, jak w znanym teleturnieju telewizyjnym: by odpowiedzieć na pytanie, trzeba sformułować kolejne pytanie, na które tamto jest odpowiedzią. Wbrew pozorom jest to proste, z tym, że zmusza do zachowania pełnego skupienia na każdym etapie nauki.

Idealne przygotowanie do egzaminu powinno polegać z jednej strony na przerabianiu testów o formie takiej, jak na egzaminie (bo ogromne ważne jest by gimnazjalista był przygotowany do metody zdawania), z drugiej zaś na utrwalaniu (wkuwaniu) podstaw, które są następnie weryfikowane przez test. I MEMOkarty służą temu, wcześniejszemu etapowi nauki. Tak więc MEMOkarty i testy nie wykluczają się, lecz uzupełniają!


ZAWARTOŚĆ: 
- 323 dwustronnych Fiszek z Teorii Literatury przed Test Gimnazjalny 2012 
- 127 dwustronnych Fiszek z Lektur przed Test Gimnazjalny 2012 
- 207 dwustronnych Fiszek z Form Wypowiedzi przed Test Gimnazjalny 2012 
- 168 dwustronnych Fiszek z Gramatyki przed Test Gimnazjalny 2012 
- 124 dwustronnych Fiszek z Historii I WOS przed Test Gimnazjalny 2012 


Więcej dowiesz się na MEMOkarty.pl

Package name
machapp.memokarty.gimnazjumhumanistyczne

Download


MEMOKarty Gimnazjalne - część humanistyczna MEMOKarty Gimnazjalne - część humanistyczna MEMOKarty Gimnazjalne - część humanistyczna MEMOKarty Gimnazjalne - część humanistyczna MEMOKarty Gimnazjalne - część humanistyczna

Rating: 0
0 ratings

Versión
1.0

Size
8,00 MB

Price
US$14.99